2018 LGS Yerleştirme sonuçları

2018 LGS Yerleştirme sonuçları

2018 LGS Yerleştirme sonuçları ÖĞREN | LGS tercih sonuçları SORGULA| LGS MEB yerleştirme sonuçları... 2018 LGS tercih sonuçları açıklandı mı? LGS yerleştirme sonuçları tüm öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu.

13 Ağustos 2018 - 06:27

Herkes LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanması için ekranların başından bir dakika olsun ayrılmıyordu. Ve LGS yerleştirme sonuçları açıklandı. LGS yerleştirme sonuçları MEB tercih sonuç sorgulama nasıl yapılır? İşte LGS ile ilgili her şey... 2018 LGS Yerleştirme sonuçları ÖĞREN | LGS tercih sonuçları E OKUL öğren | LGS MEB tercih sonucu...

TEOG yerine gelen yeni sistemde heyecanlı bekleyiş devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), uygulanan Liselere Giriş Sınavı (LGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Önce LGS sonucunuzu öğrenmek için, MEB`in resmi sayfasına girerek `Sınav sonuçları` kategorisine tıklayınız. Daha sonra LGS sonuçlarına tıklayınız. Böylelikle LGS sınav sonuçunuza ulaşmış olacaksınız. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirme sonuçları 30 Temmuz Pazartesi günü açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2-13 Temmuz tarihleri arasında tercihleri alınan LGS yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar, 30 Temmuz`da açıklandı. Öğrenciler yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları iletilecek. 6-10 Ağustos`ta birinci, 13-17 Ağustos`ta ikinci, 27-31 Ağustos`ta üçüncü, 3-6 Eylül`de dördüncü nakil tercih başvuruları yapılacak. 10-14 Eylül`de yatılılık başvuruları okul ve kurumlarca alınacak. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları iletilecek. 6-10 Ağustos`ta birinci, 13-17 Ağustos`ta ikinci, 27-31 Ağustos`ta üçüncü, 3-6 Eylül`de dördüncü nakil tercih başvuruları yapılacak. 10-14 Eylül`de yatılılık başvuruları okul ve kurumlarca alınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konkordato ilan eden Yörsan'dan ilk açıklama
Konkordato ilan eden Yörsan'dan ilk açıklama
Çeltik fiyatı ton başına 2,600 TL olarak açıklandı
Çeltik fiyatı ton başına 2,600 TL olarak açıklandı